OSP Rybaki Ochotnicza Straż Pożarna Rybaki
Rybaki

StarMan GBA 2/20/5

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy z 2004 roku. Został zakupiony przez naszą jednostkę 13.08.2018r a pierwszy wyjazd, po włączeniu go do podziału bojowego zanotował 31.08.2018. Poprzednim właścicielem było OSP Różanki.

Ford Transit GLM

Samochód znajduję się w naszej jednostce od dobrych 10 lat. Mimo wysłużenia na niezliczonych akcjach i swojego wieku, nadal znajduje się w podziale bojowym naszej jednostki i aktywnie uczestniczy w akcjach.

Motopompa pływająca Niagara 1

Motopompa pływająca która wypompowała już niejedną zalaną piwnice i zatankowała w wodę niejeden wóz strażacki.

Motopompa szlamowa Honda WT30X

Motopompa służąca nam zarówno do zatankowania wozu w wodę jak i wypompowywania wody z zalanych budynków itp.

Pilarki spalinowe Stihl

Do czego służy pilarka każdy wie :)

Zestaw do oznakowania miejsca wypadku/akcji.

Zestaw zawierający znaki drogowe, flary ostrzegawcze i sygnalizacyjne i wiele innych urządzeń potrzebnych nam do zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Zestaw medyczny PSP-R1

W skład zestawu wchodzi torba medyczna , deska ratownicza i szyny Kramera. Jest to sprzęt absolutnie niezbędny przy każdym wypadku samochodowym, losowym, złamaniu kończyny lub przy zabezpieczaniu różnego typu imprez.

Specjalistyczne ubranie przeciw owadom.

Strój specjalistyczny zapobiegający ukąszeniom owadów podczas likwidacji gniazd itp. Niesamowicie przydatna i często użytkowana rzecz w naszej wiejskiej jednostce .

Aparaty "ODO" Auer

Kompletne aparaty powietrzne, pozwalające nam wchodzić do pożarów wewnętrznych jak i pożarów chemikaliów, plastiku itp. Sprzęt niezbędny do bezpiecznej pracy podczas niebezpiecznych akcji gaśniczych.

Wentylator oddymiający PH-VP600

Wentylator służący do oddymiania pomieszczeń przy pożarach wewnętrznych. Dodatkowa funkcja zamgławiania wodą pomaga skutecznie obniżyć temperaturę w nagrzanych pomieszczeniach.

Prądownica Rosenbauer 101 NE

Jedna z najlepszych dostępnych aktualnie prądownic wodnych na rynku wiodącej firmy Rosenbauer.
Najcześciej czytane na naszej stronie